DÁVÁTE SI PŘEDSEVZETÍ? ZKUSTE SE ŘÍDIT TĚMITO RADAMI:

01.01.2019

1) Stanovte si reálné dosažitelné cíle (nemějte nereálná přemrštěná očekávání, při jejichž nesplnění ztratíte motivaci a budete zklamaní).

2) Zkuste do svého životního stylu vnášet změny postupně, ne náhle, aby byla změna udržitelná. Jen malé procento lidí dokáže razantní změny dlouhodobě udržet (např. snižujte postupně porce nezdravých jídel, až je dokážete takřka zcela vynechat; snižujte množství konzumace alkoholu...). Každá malá změna k lepšímu je diametrální rozdíl oproti stávajícímu životnímu stylu.

3) Přidejte do svého životního stylu postupně pohyb - nemusí jít zrovna o tříhodinové pocení se v posilovně nebo běhání maratonu. Můžete začít tím, že místo výtahem půjdete po schodech; do obchodu nepojedete autem, ale půjdete pěšky; zařadíte procházky s rodinou či přáteli, kdy budete postupně přidávat vzdálenost a tempo; kupte si krokoměr a snažte se zvyšovat počty kroků, které za den ujdete...

4) Řekněte o plánu změny rodině, přátelům, kolegům a požádejte je, aby Vás ,,hlídali" a poskytli Vám podporu, která je velmi důležitá.

5) Nebuďte v tom sami - najděte si parťáka, který půjde do změny s Vámi (přirozená soutěživost Vám v tomto může pomoci, ale i vzájemná podpora a motivace).

6) Odměňte se za úspěchy - stanovte si dílčí cíle, kdy se při jejich dosažení odměníte a uděláte si radost (nákup oblečení, výlet, návštěva kina, divadla, výjimečně menší sladkost v podobě zákusku...).

7) Nalepte si na ledničku fotografii, jak byste si přáli vypadat (např. svoji fotografii před nabráním nadbytečných kilogramů; realistickou fotografii postavy, které byste chtěli dosáhnout).

8) Jezte průběžně po celý den, abyste večer neměli chuť vybílit ledničku :-)

9) Nehladovte, namísto striktních diet, hubnoucích koktejlů a různých detoxů se raději projezte k vytoužené postavě chutně z vhodných potravin. Vytoužené postavy a především jejího následného udržení nedosáhnete drastickými hladovkami, ale naopak se je potřeba ke štíhlosti projíst :-)

10) Nestresujte se zbytečně z drobných šlápnutí vedle - cesta k cíli je dlouhodobou záležitostí a občasné zhřešení není důvodem toho, abyste se z toho zbytečně stresovali a měli výčitky. Na dlouhodobé cestě je to jen drobná epizoda.

11) Pokud si chcete výsledky udržet, je žádoucí přijmout nový životní styl za svůj.

12) Aby byla snaha o změnu a zachování výsledků změny udržitelná, je vhodné si ji naplánovat tak, aby to bylo slučitelné s Vašimi běžnými denními povinnostmi (rodina, škola, práce, koníčky).

13) Nebudete-li si vědět rady, oslovte odborníka. Dalšími a dalšími nevhodnými striktními dietami si jen zbytečně ubližujete, ztrácíte motivaci a povětšinou se dostaví následný jojo efekt.

BUDU POCTĚN, POKUD VYUŽIJETE ZA CESTOU K VAŠÍ ZMĚNĚ MÝCH SLUŽEB.