DOKÁŽETE SAMI SEBE POCHVÁLIT A OCENIT SE?

30.12.2020
Blíží se konec roku a mnoho z Vás si dává grandiózní předsevzetí typu: přestanu kouřit apod., která není úplně lehké splnit.

Ale co třeba jít po menších splnitelnějších cílech, které jsou snázeji splnitelné a udržitelné? Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy zastavili, a sami sebe za něco pochválili? Řekl bych, že Vás je minimum. Nemusí se jednat zrovna o velké věci, ale mohou to být drobnosti:

- uvařil/a jsem skvělé jídlo

- opravil/a jsem si něco

- uklidil/a jsem

- dokončil/a jsem rozdělanou práci

- splnil/a jsem úkol v zaměstnání/škole

- nepokazil/a jsem nic

- vyloudil/a jsem dítěti úsměv na tvářích

- přečkal/a jsem den ve zdraví a s dobrou náladou

- absolvoval/a jsem procházku (běh)

Ony jsou to často sice drobnosti, ale určitě je mnohem více malá drobnost, než nic a ono se to postupně naskládá. I malé sebepochválení pomůže k dobrému pocitu a zvýšení sebevědomí.

Často Vás z nejbližšího okolí nikdo nepochválí, tak proč se nepochválit sami? Každý den se minimálně jeden důvod najde.

Můžete si i třeba nalepit na ledničku nebo nastavit do pravidelných upomínek v telefonu připomenutí se zastavit a pochválit se za něco, co se Vám ten den podařilo.

Já se třeba právě teď pochválím za tento článek, který jsem napsal, protože jsem s ním spokojený...

Zvyšujte si své sebevědomí, každý z nás je individualita a je důvod být na sebe zdravě hrdý. Trocha přiměřeného egoismu je v pořádku - nelze se jen neustále rozdávat pro druhé, ale je důležité pracovat i sami na sobě a umět sám sebe ocenit za maličkosti...

TAKŽE, PROČ OTÁLET, TEĎ HNED SE ZASTAVTE, POPŘEMÝŠLEJTE A POCHVALTE SE ZA TO, CO SE VÁM DNES NEBO V PŘEDEŠLÝCH DNECH POVEDLO A ODMĚŇTE SE TŘEBA ŠÁLKEM DOBRÉ KÁVY...

Najdete mě i na Facebooku pod profilem Výživový poradce Pavel Furch (proklik najdete v kontaktech).

Aneb zdravě, chutně, jednoduše...