ČOKO-CIZRNOVÝ DORT PLNÝ BÍLKOVIN

08.03.2021

ČOKO-CIZRNOVÝ DORT PLNÝ BÍLKOVIN

Nadchnul mě čokoládový cizrnový dort, inspiroval jsem se (autorkou původního receptu je Hana Málková ze Stobklubu) a vložil do něj můj dortový rukopis. Vzešla z toho takováto krásná excelentní záležitost. Netušil jsem, zda se povede či ne, ale je to excelentníííí mňamka, kterou už jsem si vícekrát zopáknul 😋😋

V celém dortu (cca 10 porcí) naleznete - 144g bílkovin, 186g sacharidů, 125g tuků = 2 445 kcal. Jedna porce tedy obsahuje - 14g bílkovin, 19g sacharidů, 13g tuků = 245 kcal.

KORPUS:

300g vařené cizrny (ve skle nebo plechovce)

2 banány

2 vejce

10g cukru

70g erytritolu (přírodní sladidlo)

10g bezfosfátového kypřícího prášku z vinného kamene (lze použít i 5g klasického)

25g holandského kakaa se sníženým obsahem tuku

KRÉM:

400g měkkého tvarohu ve fólii

150g Skyru

200g zakysané smetany 15%

150g hořké čokolády (já použil svoji oblíbenou Finest dark 74% z Lidlu)

30 kapek vanilkového extraktu

NAHORU: Ovoce dle chuti (jahody, borůvky, maliny, mandarinky)

POSTUP:

Rozpálíme troubu na 185 stupňů. Důkladně rozmixujeme cizrnu a banány do hladkého krému. Přidáme vejce, cukr, erytritol, kakao. Vyšleháme hladké těsto. Následně přidáme kypřící prášek a opatrně jej všleháme (je poté potřeba rychle dát těsto do trouby). Vyšlehanou směs nalijeme do dortové formy vyložené pečícím papírem, rozetřeme do rovné vrstvy. Pečeme při 185 stupních po dobu 30-35 minut. Po upečení necháme vychladnout.
Mezitím si připravíme krém - důkladně rozmícháme tvaroh, Skyr, smetanu a vanilkový extrakt. Poté rozpustíme v mikrovlnné troubě 130g hořké čokolády. Tu necháme zchladnout a postupně vmícháme do připravené krémové směsi. Směs naklademe na vychladlý korpus a rovnoměrně rozetřeme. Poté rozpustíme zbylých 20g hořké čokolády a lžičkou zdobíme navrch dortu. Následně poklademe oblíbeným ovocem. Zakryjeme a necháme v ledničce několik hodin ztuhnout.(cizrna v dortu nejde vůbec cítit).

A pak...pak už Vám jen přeji dobrou chuť 😋

Určitě doporučuji vyzkoušet, je to dobrota. 

Aneb zdravě, chutně, jednoduše 🙂☕️😎