Martin Kurka - finalista prestižní soutěže Muž roku (ročník 2016)

,,S jídelníčkem od Pavla se mi podařilo nabrat 3 kg kvalitní hmoty při udržení nízké hladiny tuku. Nejdřív jsme společně prokonzultovali můj způsob stravování, mé cíle a případné preference při výběru vhodných jídel. Jídelníček nedodržuji striktně, ale slouží mi jako vodítko ke správnému stravování, a i přesto se mi podařilo zlepšit cílové hodnoty. Spolupráci s Pavlem mohu jedině doporučit a musím říct, že je vidět, že to, co dělá, jej baví".

Klientka Šárka - zredukovala 10 kg čistého tuku během cca půl roku

,,Profesionální, poctivý, rozumný, pečlivý, laskavý a pečující přístup s výbornými výsledky. Velmi doporučuji."

,,Ráda bych se podělila o osobní zkušenost s prací Pavla: Jídelníček s Pavlem jsme nastavili tak, že jsem chtěla shodit tuk a změnit životosprávu. Za půl roku se mi podařilo shodit 10 kg tuku a začít se k tomu hýbat. Oboje mi dělá moc dobře a ráda bych v tom pokračovala. Na Pavlově přístupu se mi moc líbí, že sám tímto způsobem žije a hlavně, že ho to baví a věří tomu. A tak mě uměl pro mě správně podpořit a namotivovat. Když jsem se naučila nakupovat a připravovat si jídlo předem, už to šlo tak nějak "samo". Co bylo pro mě, jako pro hodně velkého mlsouna, skvělé, že jsem mohla i mlsat a vařit si oblíbená jídla, ale v rozumnější a zdravější variantě. To mi hodně vyhovovalo. V každém případě upřímně doporučuji a Pavlovi přeji hodně radosti v tom, co dělá a dělá to opravdu dobře!"


Výsledky mé vlastní redukce v období 31.3.2019 - 29.6.2019

Moje redukce 31.3.2019-29.6.2019

Moje vlastní 3-měsíční redukce před létem. Před jejím počátkem jsem neměl špatné hodnoty tuku, kdy jsem se pohyboval ve zdravém rozmezí (v mém věku do 20% tuku ), ale do plavek chci přeci jen trochu vypadat a jakožto sportovec je dobré, když bude % tuku na nízkých hodnotách. Přes zimu jsem se trochu méně hlídal, tak mělo být z čeho redukci dělat :-) Za tři měsíce jsem tedy shodil 5 kg čistého tuku při zachování a i lehkého navýšení svalové hmoty. Toto je přibližně ideální rychlost redukce, aby neškodila zdraví.

Přitom jsem se nějak výrazně neomezoval, pouze jsem upravil množství přijaté stravy, ale i tak mi stále přišlo, že jím dostatečně. Vhodné potraviny jím vesměs pořád, jak v objemu, tak v redukci, takže skladbu potravin jsem neměnil, pouze množství stravy a přidání lehké kardio aktivity (rychlá chůze a kolo). I v redukčním období jím v drtivé většině zdravě a přesto chutně :-) Ano, občas též zhřeším, jsem také jen člověk, ale přiměřeně, kdy je hřešení jen občasné a přiměřené. Na mém facebooku pod výživovýporadce-hustopeče najdete mimo jiné i několik receptů na zdravé vynikající dobroty :-)

Pokud se snažíte o redukci, a nevíte, jak na to, můžete se na mě obrátit a zkusíme na tom společně zapracovat...